20 Ekim 2021

  • pazarlama

Dünyanın önde gelen talep üzerine baskı platformuna katılmak ister misiniz?

Şimdi üye Ol

  • Alman

İki tür insan vardır: Cadılar Bayramı’nı kutlayanlar ve kutlamayanlar. Ama ister her 31 Ekim’de şekerleme yapanlar için malzeme stoklayan tiplerden olun, ister tüm ışıkları söndürüp evde yokmuş gibi davranan tiplerden olun (hepimiz yaptık) Cadılar Bayramı’nın e-ticaret için büyük bir iş olduğu gerçeği etrafında.

Son istatistikler , Cadılar Bayramı müşterilerinin en çok satın alınan ürünler arasında dekor, şeker ve tebrik kartlarıyla kutlamak için ortalama 92.12 dolar harcamayı planladığını gösteriyor. İstatistikler ayrıca, ABD’deki 148 milyondan fazla yetişkinin, doğal olarak evi dekore etmek, balkabağı oymak ve evcil hayvanları giydirmek de dahil olmak üzere Cadılar Bayramı ile ilgili bir tür faaliyete katılmayı beklediğini buldu.

Ve bu rakamlar bazı Cadılar Bayramı kampanyası fikirlerine ilham vermiyorsa, bu blog yazısı kesinlikle ilham verecektir. Talep üzerine baskı satışlarınızı artırmak için beş Cadılar Bayramı pazarlama fikri için okumaya devam edin .

1. Cadılar Bayramı temalı ürünler satın

Cadılar Bayramı, talep üzerine baskı ile el ele gider ve Cadılar Bayramı gibi mevsimsel dönemlerden yararlanmak, kanıtlanmış bir pazarlama stratejisidir. Talep üzerine baskı satıcıları için, kısa bir süre için bile olsa, ürün teklifinizi mevsimsel trendlerden yararlanacak şekilde uyarlama esnekliğine sahip olmak büyük bir avantajdır. Aslında, sınırlı sayıda üretilen ürünleri satmak, Cadılar Bayramı promosyonları veya eşantiyonlar aracılığıyla heyecan yaratmak için harika bir Cadılar Bayramı pazarlama fikridir.

Ürkütücü tişört tasarımıKaynak

Bizim talep aralığına baskı kişiselleştirilmiş Cadılar Bayramı hediyesi & mdash oluşturmak için herhangi bir tasarım ile özelleştirilebilir 500.000 ürünlere göre özellikleri; özel baskılı tişörtler , yüz maskeleri , tebrik kartları , köpek bandanaları ve daha fazlasını düşünün . Ürkütücü sloganlardan ve her yeri kaplayan baskılardan kanlı grafiklere kadar, olasılıklar sonsuzdur. Cadılar Bayramı temalı bandana takan köpekler mi? Paramızı şimdiden alın.

2. Bir Cadılar Bayramı çekilişine ev sahipliği yapın

Cadılar Bayramı pazarlama fikri olarak eşantiyonlar vermenin yararına zaten değindik , ancak satışlarınızı artırmanın hızlı ve etkili bir yolunu arıyorsanız, dikkate almaya değer bir taktiktir – çünkü, kabul edelim ki, kim istemez. bir bedavayı seviyor musun?

Ve ürünlerinizi ücretsiz dağıtmanın herhangi bir şekilde nasıl karlı olduğunu merak ediyorsanız, bizimle kalın. Başlangıç ​​için, tek ihtiyacınız olan şey, çekilişinizi temel alacak bir etkinlik (bu durumda, Cadılar Bayramı), iyi bir ödül (çekilişe katılma çabasına değecek bir şey), nasıl katılacağınıza ilişkin açık ve anlaşılır talimatlar (sayfamızı takip edin) , bu gönderiyi beğen, iki arkadaşını etiketle, vb.) ve onu çalıştırabileceğin bir platform. Instagram, çekilişinizi daha geniş bir kitleye tanıtmak için hashtag’leri kullanabileceğiniz için çekiliş yapmak için iyi bir sosyal medya platformudur.

Gerçekten güçlü bir hediye, daha büyük bir sosyal medya takipçisinin ilgisini çekmenize yardımcı olabilir – ve ne kadar çok takipçiniz olursa, içeriğinizi görme ve onunla etkileşim kurma olasılıkları o kadar yüksek olur. Basitçe söylemek gerekirse, daha fazla takipçi, daha fazla potansiyel müşteri demektir. Cadılar Bayramı pazarlama fikirleri söz konusu olduğunda, bu inanılmaz derecede etkilidir.

3. Bir Cadılar Bayramı flaş indirimi yapın

Flaş satışlar, insanları alışveriş yapmaya motive etmek için başka bir harika pazarlama fikridir. Ani indirimler, genellikle çok kısa bir süre için çok indirimli ürünlerin satılmasından oluşur, bu yüzden Cadılar Bayramı gibi mevsimsel kutlamalarda bu kadar iyi çalışırlar.

Instagram'da flaş satış örneğiKaynak

Bir indirim her zaman oldukça heyecan vericidir, ancak bir geri sayım saati ekleyin ve kendinize mükemmel bir Cadılar Bayramı pazarlama fikrine sahip olursunuz , kötü dehayla güler . Anlaşmayı imzalamak için, yukarıdaki markanın gösterdiği gibi, müşterileri kaçırmamaya teşvik ederek daha da büyük bir aciliyet duygusu yaratabilirsiniz.

Teklifin süresinin dolmasına ne kadar yakınsa, o kadar çekici görünmeye başlar. Sonuçta, bir anlık satın alma, tamamen kaçırmaktan daha iyidir, değil mi? İşte bu yüzden güçlü bir pazarlama tekniği olarak FOMO’yu (kaçırma korkusu) asla küçümsememelisiniz.

4. Çevrimiçi mağazanıza Cadılar Bayramı muamelesi yapın

Fiziksel bir mağazanızın olmaması, bu Cadılar Bayramı eğlencesine katılamayacağınız anlamına gelmez – ki bu da aynı şekilde, çünkü ABD’li tüketicilerin %90’ı pazarlama kişiselleştirmesini çok veya bir şekilde çekici buluyor .

Online mağazanızı Shopify’da işletiyorsanız, şanslısınız demektir. Bilmiyorsanız Shopify uygulaması, Shopify mağazanızı özelleştirmek (veya Halloweenleştirmek) için çeşitli Halloween eklentileri sunar . Mağazanıza 3D Cadılar Bayramı efektleri eklemekten (yarasalar, kurbağalar, balkabakları, örümcekler) bir müşteri mağazanıza geldiğinde Cadılar Bayramı müziği çalmaya kadar her şeyi yapan uygulamalardan bahsediyoruz.

Shopify tercih ettiğiniz e-ticaret platformu değilse endişelenmeyin. Hâlâ deneyebileceğiniz birçok Cadılar Bayramı pazarlama fikri var. Örneğin, web siteniz ve sosyal medya kanallarınızdaki markanıza bazı Cadılar Bayramı görüntüleri ekleyebilir veya hatta ürün açıklamalarınıza bazı Cadılar Bayramı emojileri ekleyebilirsiniz. Cidden, bu küçük adama kimse karşı koyabilir mi? 👻

5. Bir Cadılar Bayramı e-posta pazarlama stratejisi geliştirin

Cadılar Bayramı reklam fikirleri söz konusu olduğunda, e-posta pazarlamasında gerçekten yanlış gidemezsiniz. Araştırmalar , kişiselleştirilmiş e-postaların, kişiselleştirilmemiş e-postalardan altı kat daha yüksek işlem oranları sağladığını gösteriyor.

Örnek Cadılar Bayramı pazarlama e-postasıKaynak

Noel ve Cadılar Bayramı gibi mevsimsel tatillerden yararlanmanıza yardımcı olmak için profesyonelce tasarlanmış e-posta şablonları sunan Mailchimp ve Constant Contact gibi e-posta pazarlama şirketleri ile özelleştirilmiş Cadılar Bayramı pazarlama kampanyaları oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Korkunç animasyonlar, turuncu ve siyah renk temaları ve sürükle ve bırak işleviyle tamamlanan şablonunuzu, ister Cadılar Bayramı indirim kodu ister Cadılar Bayramı temalı paketler olsun, markanızın promosyonunu tamamlayacak şekilde özelleştirebilirsiniz.


Bu, talep üzerine baskı satışlarınızı artırmak için beş Cadılar Bayramı pazarlama fikriyle ilgili blog yazımızı sonlandırıyor, ancak Cadılar Bayramı promosyon fikirleri için beyin fırtınası yapmak söz konusu olduğunda gerçekten bir sınır yok. Kampanyalarınızı planlarken nihai hedefinizi göz önünde bulundurmayı unutmayın ve bunları uygulamak için bütçeniz olduğundan emin olun. Mutlu Cadılar Bayramı!

Leave your comment